ONLINE BAŞVURU

Hollanda Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Not: Yeşil pasaport sahipleri için Hollanda vize istemeyen ülkeler kategorisindedir.12 haftaya kadar başvurularda  Schengen vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur!

· Hollanda’ya eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken pasaportunuzun, önceden alınmış pasaportlarınızın ve bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanızda bulundurmalısınız.

· Vize Ücretleri  Hollanda vize başvuru ücreti 171 TLdir. + 68 TL dir

· 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır. Velayetinizin sadece bir ebeveyninizdeyse bunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

· Öğrenciyseniz, öğrenci belgeniz, mezun olmuşsanız diplomanız, bunun yanında katılmış olduğunuz başka okullardan verilmiş sertifikalarınız var ise onlar da vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

· Ailenizin geçim kaynağına ilişkin,

· SGK işe giriş belgesi, son 3 aylık maaş bordroları;

· kendi iş yeri ise, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü ve ticaret odası kaydı gibi belgelerin fotokopileri mutlaka vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

· Ayrıca ailenizin banka hesap dökümleri, son 6 aylık banka hesap hareketleri ve bankadaki mevduatınızı belgeler banka yazısı (banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış orijinal evrak belgelenmelidir.)

· 2 adet biyometrik vize fotoğrafı,

· Vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı,

   
 

· Normal fotoğraf kâğıdına renkli baskı olmalıdır

 

· 35mm genişlik ve 45mm yüksekliğe/çerçeve ölçülerine sahip olmalıdır

 

· Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife bakmalı ve başı düz olmalıdır; yüzün boyutu çenenin altından alnına kadar (saçlar dâhil)30 mm olmalıdır

 

· Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı

 

· Güneş gözlüğü takılmamalıdır

 

· Baş açık olmalı (dini nedenlerden dolayı takılan başörtüsü hariç)

 

· Gözlük takılması durumunda: Camlar renkli olmamalı ve camlarda yansıma olmamalıdır; gözlüğün çerçevesi gözleri kapamamalıdır

 

· Nötr bir yüz ifadesi ve ağız kapalı olmalıdır

· Hollanda’da eğitim göreceğiniz okuldan gönderilen kabul mektubu ve faturanız da vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.

· Uçuş bilgileriniz ve oradaki konaklamanız ile ilgili tüm belgeler vize dosyanızda belirtilmelidir.

· Sağlık sigortanız 30000 Euro teminatlı olup bütün Schengen ülkelerinde geçerli olmalı, gideceğiniz günden bir gün önce başlayıp seyahat tarihlerinizi kapsamalıdır. Ayrıca sigortanızın firmanın antetli kağıdına basılmış, imzalı ve kaşeli olduğunu kontrol ediniz. Aksi takdirde vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmeyecektir.

· Herhangi bir nüfus müdürlüğünden kolayca çıkarabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt örneği de gereklidir.

· Belirli bir geliriniz yok ise, sizi destekleyen birinci dereceden yakınızın gelirlerine bakılacaktır. Ayrıca sizi destekleyecek olan birinci dereceden yakınınızın bunu temin eden ıslak imzalı dilekçesi de Hollanda vize başvurusu için gereklidir. (Vize dilekçe örneği için gerekli bilgiyi ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz.)

· Evliyseniz, evlilik cüzdanınızın fotokopisi

· Vize başvurusu için doldurmanız gereken form ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından size teslim edilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

  Ek Bilgi Formu ( daha once herhangi bir shengen vizeniz yoksa veya Kanana İngiltere Avustralya ve Amerika vizeniz yok ise bu formu doldurup imzalamalısınız ( Bilgi için ICEPWORLD vize danışmanınıza danışınız )

Vize danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.